Volná linka 
Odkazy

BandZone.cz

Stage plan

Kapely

Elysium

NěcoO kapele

Kapela jako taková vznikla za účelem nahrát CD. Dva zakládající členové zpěvák a kytarista Olin Rokyta a zpěvák Míra Štěpánek začali po odchodu z kapely KOMAT shromažďovat materiály pro vznik alba. S některými texty jim pomohl básník Jiří Hrabě. Během třech prvních měsíců roku 2004 vznikla demo nahrávka s 15 skladbami. V hlavách těchto dvou muzikantů se zrodil nápad sestavit kapelu pro natočení oficiálního alba. Nahrávání bylo naplánováno na období od poloviny srpna do poloviny září ve studiu CHALOUPKA v Morašicích. Hudební i zvukové režie se ujal Olin. O bicí se postarala Martina Balcarová studentka konzervatoře na bicí nástroje, která účinkuje v dalších třech kapelách. Jeden její spoluhráč z kapely CHELICERY, kytarista Roman Lhotský, vypomohl s natočením kytarových stop. Baskytaru nahrál David ,,ADIS" Adamec nyní působící v kapele ELYSIUM. Na kytarách, pianu a klávesových nástrojích pracoval Olin, který se též podílel na zpívání. Míra ,jakožto zpěvák, nazpíval zbytek skladeb. Na dívčích vokálech zapracovala Romana Kohoutová. Celé nahrávání proběhlo hladce, podařilo se natočit 13 songů a už koncem září bylo jasné, že finální podoba, co se týče hudební stránky, bude hotová začátkem prosince 2004. Během výsledného mixování stačila kapela nafotit podklady na booklet a internetové stránky. Při focení vznikl název alba ,,Kdo si hraje, nezlobí",. Do role fotografa, webmastra a tvůrce bookletu se postavil Filip Kádner. Křest a vydání CD měl podle všeho proběhnout koncem února 2005, ale nastaly menší problémy a kapela se rozhodla vydat album čistě internetově. Právě na webu kapely si budou moci všichni fandové rockové hudby stáhnout všechny skladby v podobě MP3.

V lednu 2005 se podařilo natočit skladbu s názvem Co je to láska. Text k ní složila Veronika Štěpánková za pomoci otce Míry. Verča ji také nazpívala. O hudební stránku a natočení skladby se postaral Olin. Také byla umístěna na stránky Volné linky jako bonus a zároveň 14. skladba (najdete ji při kliknutí na odkaz mp3 ke stažení). Tato píseň byla nasezana v Pardubické hitparádě. V květnovém kole se umístila na čtvrtém místě a díky tomu také postoupila do červnového kola hitparády, kde se znovu uhnízdila na čtvrtém místě. Červencové kolo se stalo pro tuto skladbu kolem posledním.

Na začátku července 2005 byly natočeny dvě nové skladby. Autorem hudby je u obou písní David "Adis" Adamec a autorem textů Pepík Hamar. Song s názvem Ohrada byl už jednou natočen ( 2001). Kvalita nebyla ale příliš vysoká, a tak se rozhodli Olin a Adis předělat této skladbě kabát. Celý song byl znovu kompletně přetočen a smíchán a získal tak jiný rozměr. Druhou skladbou je píseň s názvem Vítězná, kterou máte možnost si stáhnout ze sekce mp3 ke stažení. Obě dvě skladby byly nahrány pro Pepíka a jeho kamrády fotbalisty (nohejbalisty amatéry). Za zmínku stojí poděkování lidem, kteří se na tvorbě tohoto projektu podíleli jiným způsobem než hudebně a ti jsou Libor Nalezinek, Martin Boledovič, Filip Kádner, Michaela Kádnerová a Simona Voňková. Předehru před Drákulína nahrál Pavel Rokyta.

V roce 2006 se ustálila sestava muzikantů a v současné době VOLNÁ LINKA vystupuje jako kapela s repertoárem přizpůsobeným jak pro koncerty a kluby, tak pro zábavové akce, motorkářské srazy, slavnosti apod. Základ repertoáru tvoří materiál z CD "Kdo si hraje nezlobí", doplněný o převzaté skladby a skladby nové. Nové CD s pracovním názvem "Stíny" se chystá VOLNÁ LINKA natočit ještě do konce roku 2007.

Za zmínku stojí i spolupráce VOLNÉ LINKY se skupinou KREYSON a jejím fanklubem.

Koncem roku Volná linka natočila své druhé CD s názvem Stíny. Lze si jej celé stáhnout v podobě Mp3 z našeho webu. Nahrávání začalo v polovině září 2007. Zhruba za 14 dní se podařilo natočit 16 skladeb. Opět se osvědčilo nahrávací studio Chaloupka v Morašicích. Album vzniklo netradičním způsobem. Jako první byly nahrány kytary a zpěv. Pak se dotáčely bicí a nakonec baskytara. Bicí a sbory natočil Jirka Böhm, baskytaru Standa Havel, kytary Martin Peroutka a kytary,zpěv a sbory Olin RoCkyta.

Samotný mix a mastering trval cca 5 měsíců. Takže přibližně v polovině ledna roku 2008 bylo CD hotové. Mělo netradičně 2 křty, jeden se uskutečnil v Kolíně pro naše fandy z kolínska v restauraci U Vodvárků, kde nám CD pokřtil náš kamarád, zpěvák ze skupiny Blue Bucks Jirka ,,Mário" Kampe, a oficiální křest proběhl v Černošicích u Prahy, tam CD pokřtil Láďa Křížek spolu s bubeníkem Zdenálem Pradlovským a kytaristou Radkem Krocem ze skupiny Kreyson.

Další věcí, která se přihodila v tomto roce (2008) je, že Standa opustil naše řady. Udržujeme stále kontakt, ale Standa je pracovně vytížen, takže se nemůže zúčastňovat našich dýchánků. Standu nahradil vynikající baskytarista z Kolína Vojta Novák.

Závazky Martina Peroutky ve sk. Agrebis nás donutily k tomu, abychom se poohlédli po novém kytaristovi. Tím se stal teprve čtrnáctiletý talentovaný kytarista Petr Zeman. Po jedné zkoušce s námi si svůj křest úspěšně odbyl hned v soutěžním klání na velkém TPCA Beat Festu v Kolíně. Porotu zaujal tak, že mu udělila mimořádné ocenění.

Jirka hraje ještě s čáslavskou kapelou Punc a New Bells-AC/DC Revival z Poděbrad, Martin s kapelami Tam Rock. Olin začal opět spolupracovat s kapelou Skylla a Komat, se kterou také natočil CD s názvem Prokletí.


Aktuální složení kapely:

Jiří Böhm - bicí, zpěv

Tomáš Hnilička - baskytara

Olin Ro(c)kyta - zpěv, kytara

Petr Zeman - kytara, zpěv


Ve Volné lince si zahráli a možná někdy zahrají: David ¨ADIS¨ Adamec - baskytara, Radek Rajman - kytara, Veronika Štěpánková - zpěv, Jaromír Štěpánek - zpěv, Romana Kohoutová - zpěv, sbory, Jakub Micka - kytara, Marián "Maroš" Beneš - zpěv, Petr Machaň - zpěv, Standa Havel - baskytara, Martin Peroutka - kytara

Vysvětlení vzniku názvu kapely: Jedná se o hudebníky, kteří byli pozváni na natočení projektu Kdo si hraje, nezlobí. Dá se říci, že se jedná o volné sdružení muzikantů a díky tomu se ustálil název Volná linka.
O.R.